O nás

Když se sám sebe ptám, kde byl vlastně začátek, musím se vrátit o 10 let zpět, kdy jsem hledal nějakou starší chalupu či usedlost na samotě či v neprůjezdné malé obci, což se mi povedlo v malém sídle Chalupy, obec Zemětice a práce na baráčku bývalém obecním konzumu a hasičárně mohla začít.

Netrvalo dlouho a z návesní ruiny se zdárně pod mýma rukama vyvíjelo v opravdu obyvatelné stavení.
V roce 2010 se povedlo koupit nějaké pozemky a co s nimi dál? Jít cestou ekonomického zisku a tlačit vše na „fotovoltaiku a nádherné solární pole“? Ne zde v této krásné krajině nebude ohyzdnost jako fotovoltaika, budou zde louky a možná nějaká krajinná stavba, ale jaká?

Na myšlenku vyhlídkové věže mě přivedl kamarád Matěj Valeš, kterýžto člen skupiny historického šermu sháněl se svoji skupinou nějakou starou tvrz či hrad, který by mohli získat a postupně upravit do podoby využitelné pro trávení volného času jejich skupiny historického šermu. Tato jejich snaha se časem ukázala jako neúspěšná. Mě v té době napadla myšlenka a co tedy si nějakou „tvrz“ postavit nově dle historických staveb – a nápad byl na světě, ale stavět tvrz?, lepší by bylo něco, co by mohlo být víceúčelové a tak místo tvrze přišla na řadu vyhlídková věž - v historizujícím stylu v podobě obranné věže.

V roce 2012 jsem začal spolupracovat s Ing. Arch Petrem Šneberkem na vizi celé stavby, kdy vzniklo několik skic a návrhů podoby stavby, následně byla vypracována studie stavby včetně vizualizací a začátkem roku 2013 zpracoval Ing. Arch Petr Šneberk projekt pro umístění stavby a pro stavební povolení tak aby v průběhu roku 2013 mohlo být vydáno stavební povolení, které bylo stavbě uděleno na podzim 2013. Pak začali přípravné práce a shánění stavebního materiálu.