O nás

V roce 2007 jsem koupil na návsi obecní ruinu a má budoucí žena ve stejný měsíc a rok koupila na druhém konci vsi obecní "skládku". Dva blázni se sešli na stejném "hřišti", jen o sobě ještě nevěděli. Trvalo dalších 6 let, než se naše cesty zkřížily. 

Protože u domu je minimální dvorek, pořídil jsem v okolí i další pozemky. Záměrů s nimi jsem měl hned několik. V plánu byly rybníky a pastviny pro dobytek. Pak se zrodil nápad na postavení rozhledny. Dům byl dostavěn do obyvatelné podoby a jako banda svobodných a bezdětných mladíků jsme měli i dostatek volného času. 

V tu dobu jsem potkal svoji ženu a pustil se souběžně do dalšího budovatelského projektu - dotvoření rodinného hnízda a do rodiny. Jenže stejný nápad dostala i většina kluků... Žena zprvu se stavbou rozhledny nesouhlasila, ale než se prvně koplo do země, tak už i ona stála na palubě a začala realizovat své nápady (např. altán, dětské hřiště). I zde pomohlo spousty známých a přátel ale i místních včetně omladiny (natření přístřešku) počítaje do toho opravdu nadšenou pomoc vlastních dětí. Nejzásadnějším parťákem ve stavění rozhledny je mi můj bratr Jirka. Díky, brácho. 

V roce 2018 jsme s ženou poskytli prostor kamarádce Janě - v rámci diplomové práce v oboru archeologie postavila repliku eneolotické polo-zemnice a Richardovi, který postavil větrné harfy. Žena na druhé straně obce udělala v dalším období kryté posezení „Babiččinu vyhlídku“ a v lese za ní několik dětských stezek s plněním úkolů, okolní lesy prošpikovala u jednotlivých rozcestí ukazately a směrovkami na zajímavá místa. Během posledních let jsme vysadili i množství stromů v okolí a u potoka pod Chalupami jsme vykopali tůň s mokřadem. Jako bonus sdílíme život s našimi třemi dětmy a kultivujeme zahradu.