O nás

Jak to vše začalo. V roce 2007 jsem koupil na návsi obecní ruinu (bývalý konzum, říkalo se zde "U Štěpánů"), ruinu jsem do roku 2011 opravil do stavu obyvatelného rodinného domu. 

Protože u domu je minimální dvorek, pořídil jsem roku 2011 v okolí i další pozemky. Kamarádi, kterí mě pomáhali s opravou domu měli vlastní skupinu historického šemu a sháněli nějakou tvrz či zřícenínu, kde by se mohli realizovat, tak se za přispění kamarádů zrodil nápad na postavení rozhledny v historizující podobě. Dům byl dostavěn do obyvatelné podoby a tak se mohlo budovat i jinde. S kamarády jsme jako banda svobodných a bezdětných mladíků měli i dostatek volného času. Nejzásadnějším parťákem ve stavění rozhledny byl bratr Jirka, který po příchodu mých dětí na svět převzal hlavní břímě dokončení celé stavby a podílel se hlavní měrou na dokončení. Díky moc, brácho. 

V roce 2018 jsem poskytl prostor i kamarádce Janě Valešové z Holýšova, která v rámci diplomové práce v oboru archeologie postavila repliku eneolotické polo-zemnice a Richardovi, který postavil větrné harfy.

V okolí jsem vysázel alej ovosných stromů a množství dalších stromů a keřů, vybudoval jsem vodní tůně, s dopomocí bylo dobudováno dětské hřiště. Jako obrovský bonus pro mě je život s dětmi a že tu pro ně je něco zajímavého, netradičního. 

I v současné době probíhá neustálá údržba, vylepšování a dodělávky, jak na rozhledně, tak na hřišti. Od roku 2022 mám opět prostor věnovat se zvelebování areálu. Na rozhledně i hřišti se koná spousty společenských a kulturních akcí, je možné přespání v rozhledně či kempování na louce, táboráky s opékáním jsou zde časté.   

Pokud by měl někdo z návštěvníků nějaký nápad, doporučení, či chuť uspořádat v areálu nějakou vlastní akci, vězte, že jsem těmto nápadům otevřen, uvítám je, kontaktujte mě, probereme to.

Psali o nás v Plzeňském deníku:  ODKAZ ZDE !

Psali o nás - článek o vykradení rozhledny:    ODKAZ ZDE!

Má maličkost.                            Brácha Jirka.